Bridgestone otrzymał tytuł Producenta Opon Roku 2016.

Wśród laureatów tegorocznych Międzynarodowych Nagród Przemysłu Oponiarskiego znalazła się także firma Bridgestone.

Firma Bridgestone została uhonorowana tytułem Producenta Opon Roku 2016. Eksperci z branży oponiarskiej szczególnie docenili osiągnięcia firmy w dziedzinie badań i rozwoju oraz zrównoważonej produkcji w roku 2015. Uznanie jurorów zdobyła także jedna z inwestycji firmy w Tokio. Prócz tego producent zainwestował kwotę 250 milionów dolarów w ośrodki wspierające otwartą innowację.

Do innych ważnych osiągnięć Bridgestone w 2015 roku należy również wyprodukowanie pierwszej opony z kauczuku naturalnego, uzyskanego z rośliny gwajuli. Jest to roślina występująca jedynie na suchych obszarach pustynnych. Pozwoli to na zróżnicowanie źródeł pochodzenia kauczuku dla celów przemysłowych.

Jest to piąta nagroda jaką otrzymał Bridgestone w ramach tego konkursu. Pierwszą otrzymał w 2008 roku w czasie pierwszej gali. Również był to tytuł Producenta Opon Roku. W 2012 firma została nagrodzona w dziedzinie technologii za innowacyjny system CAIS – system sensorów monitorujących interakcję opony z nawierzchnią. W 2013 w tej samej dziedzinie nagroda została przyznana za technologię Ologic, która przyczyniła się do redukcji oporów toczenia. Ten sam rok przyniósł także producentowi nagrodę Osiągnięcie Roku w Dziedzinie Środowiska. Tytuł ten przyznano za stworzenie w Stanach Zjednoczonych nowego centrum technicznego Americas Technical Center.

Nagrodę w czasie Gali Tire Technology Expo w Hanowerze odebrał Eduardo Minardi – Executive Chairman i CEO Bridgestone w regionie EMEA.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *