Nowe opony letnie Yokohama Geolandar G015

Yokohama Geolandar AT-S G012 – jedna z najpopularniejszych opon terenowych doczekała się swojego następcy.

Opony serii Geolandar od zawsze miały na celu zapewnienie kierowcy pełną manewrowość i najwyższą przyczepność na każdym rodzaju nawierzchni, niezależnie od warunków. Od swojego debiutu na rynku zdobyły uznanie wśród ogromnej liczby kierowców samochodów z napędem 4×4. Firma Yokohama zapowiedziała, że od 1 kwietnia wprowadzi do sprzedaży następcę modelu G012. Nowy produkt oznaczony jest symbolem G015. Ma być jeszcze mocniejszy i wszechstronniejszy niż jego poprzednik.

Nowa opona ma być oponą wielosezonową, co oznacza, że poradzi sobie zarówno w warunkach letnich, jak i trudnych warunkach zimowych. Bieżnik opony został zaprojektowany na nowo, a mieszanka gumy wzbogacona o nowe, unikalne składniki. Wszystko to ma na celu wzmocnienie konstrukcji opony, uodpornienie jej na warunki zewnętrzne, które mogą doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych, a także do zachowania elastyczności w różnym zakresie temperatur.

Yokohama Geolandar G015 będzie dostępna w 60 rozmiarach, które według producenta stanowią 96% zapotrzebowania na rynku opon przeznaczonych do samochodów typu Pick-Up i SUV. Najmniejszy rozmiar jaki będzie oferowany to 215/75R15 100/97S, a największy – 325/60R20 121/118S.

Sugerowane ceny nie są jeszcze znane. Opona będzie produkowana w fabrykach Yokohamy w Tajlandii i na Filipinach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *