Technologia roku 2016 – opony Nokian nagrodzone

Prestiżowa nagroda za najlepszą zastosowaną w oponach technologię w roku 2016 została przyznana zimowym oponom Nokian Hakkapeliitta R2. Model ten został stworzony specjalnie z myślą o elektrycznym BMW i3.

Zaawansowane technologie w oponie Nokian Hakkpeliitta R2 pozwoliły na uzyskanie wyjątkowo niskich oporów toczenia za zachowaniem wysokiej przyczepności i komfortu jazdy. Szczególnie wart odnotowania jest fakt, iż są to pierwsze na świecie opony zimowe, które mogą pochwalić się klasą energetyczną A. Testy potwierdziły, że opona ta pozwala na uzyskanie 30% niższego oporu toczenia i 30% zwiększonego zasięgu pojazdom elektrycznym.

Graham Heeps, redaktor magazynu „Tire Technology International” i przewodniczący jury, nie ukrywa, że nagroda jest w pełni zasłużona: – „Dla kierowców samochodów elektrycznych zasięg to podstawa. Jest to jeszcze istotniejsza kwestia w niskich temperaturach, w których wydajność akumulatora może być niższa. Liczy się każdy kilometr, więc niski opór toczenia to konieczność. Model Nokian Hakkapeliitta R2 jest przykładem tego, że można jednocześnie zachować doskonałą przyczepność zimą. Dlatego zasłużenie otrzymał nagrodę za najlepszą zastosowaną w oponach technologię.”

Opony te są oferowane rozmiarze 155/70R19 88Q XL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *