Michelin walczy o odszkodowanie.

Michelin pozwał Atturo Tire Corp. oraz Svizz-One Corp. za jawne naruszenie praw patentowych dotyczących wzoru bieżnika stosowanego na oponach. Domaga się odszkodowania oraz nakazu wycofania modeli naruszających prawa koncernu z rynku.

13 maja b.r. do sądu w USA w stanie Południowa Karolina wpłynęło oskarżenie przeciwko firmom Atturo oraz Svizz-One złożone przez koncern Michelin. Oskarża on te firmy o świadome kopiowanie i jednocześnie łamanie praw patentowych na terenie USA poprzez sprzedaż opon z skopiowanym bieżnikiem opisanym w amerykańskim patencie dotyczącym wzornictwa nr D483,322.

Według skargi firma Atturo eksportuje skopiowane produkty z fabryk firmy Svizz-One w Tajlandii na rynek USA, gdzie sprzedaje je pod nazwą Atturo AZ600. Koncern podkreśla, że nie udzielił żadnej z tych firm praw ani licencji do wykorzystywania opatentowanego wzoru bieżnika w swoich produktach.

Prawnicy Michelina zwracają uwagę, że naruszenie patentu omija w ten sposób prawo koncernu do samodzielnego zarządzania sprzedażą określonego wynalazku w produktach innych marek. Prócz nakazu wycofania modelu AZ600, koncern będzie domagał się uzyskania odszkodowania w postaci pełnych zysków wynikających ze sprzedaży skopiowanej opony oraz pokrycia wszelkich roszczeń finansowych przez oskarżonych wynikających z pozwu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *