Kalendarz Pirelli 2017

Od wielu lat Pirelli wydaje The Cal – swój legendarny kalendarz. Znamy już nazwisko fotografa, który będzie robił zdjęcia do edycji na 2017 rok.

Współpraca ze wszystkimi topmodelkami z ostatnich 30 lat, liczne sesje dla „Vouge’a”, wystawy fotograficzne na całym świecie. Tym może poszczycić się Peter Lindberg, który został wybrany jako fotograf tworzący kalendarz Pirelli. Warto zaznaczyć, że jest to jedyny artysta w 50-letniej historii tego kalendarza, który już 3 raz został poproszony o wykonanie publikowanych w nim zdjęć.

Petera Lindbergha uznaje się, ze jednego na najbardziej wpływowych współczesnych fotografów. Poprzez przedefiniowanie standardów piękna w ponadczasowych obrazach wprowadził on nową formę realizmu. W swoich zdjęciach zawsze na pierwszym miejscu stawiał ukazanie duszy i osobowości. Dzięki swojemu humanistycznemu podejściu i idealizacji kobiet zapewnił sobie wyjątkową pozycję wśród światowych fotografów. W czasach, gdy w fotografii mody królował nadmierny retusz udało mu się radykalnie zmienić standardy fotografii. Wierzy on, że w każdym człowieku jest coś co sprawia, że człowiek jest interesujący niezależnie od wieku.

Peter Lindbergh po raz pierwszy fotografował dla Pirelli w 1996 roku, a po raz ostatni zrobił to w 2002 r. Sesja zdjęciowa realizowana byłą na tyłach Universal Studios w Hollywood. Wtedy też po raz pierwszy wraz z modelkami zapozowały znane aktorki. Lindbergh stworzył także, wspólnie z Patrickiem Demarchelier, specjalną, jubileuszową edycję kalendarza Pirelli na jego 50-lecie w 2014 roku.

Co roku The Cal wzbudza wiele emocji i jest powodem niezliczonych dyskusji. Nie inaczej było z zeszłoroczną edycją, która poświęcona była wpływowym kobietom. Na kartach kalendarza znalazły się m.in. Amy Schumer, Serena Williams, Tavi Gevinson i Yoko Ono. Za stworzenie zdjęć do edycji 2016 odpowiedzialna była Annie Leibovitz.

Kalendarz Pirelli na rok 2017 będzie miał swoją premierę pod koniec listopada 2016.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *