Opona Goodyear UltraGrip Performance SUV Gen-1

W maju 2016 Goodeyear wprowadził na rynek nową oponę przeznaczoną do pojazdów typu SUV.

Samochody 4×4 i SUVy są pojazdami, które dają kierowcom zwiększone poczucie bezpieczeństwa, jednak ze względu na własne gabaryty opony stosowane w tych pojazdach muszą poradzić sobie z dużo większymi siłami oddziałującymi na nie podczas hamowania i manewrowania. Nowa opona zimowa Goodyeara otrzymała zmodyfikowaną konstrukcję, która zapewnia lepszą przyczepność w stosunku do starszego modelu Ultragrip +SUV.

W oponach tych zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wśród nich są samoblokujące się lamele 3d, które zwiększają sztywność opony w celu zrównoważenia zwiększonego obciążenia oddziałującego na gumę z powodu wyższej masy własnej pojazdu. Zwiększona sztywność opony to także poprawione prowadzenie auta na suchej nawierzchni. O przyczepność na śniegu dbają trójwymiarowe lamele zapewniające elastyczność w każdych warunkach. Zostały one ustawione pod kątem, równolegle do krawędzi klocków bieżnika. Poprawiło to skuteczność hamowania oraz przyczepność w czasie jazdy na śniegu i lodzie. Podczas tworzenia nowej opony dużo uwagi poświęcono na zoptymalizowanie obszaru kontaktu opony z drogą. W celu sprostania siłom jakie oddziałują na oponę, szczególnie w przypadku cięższych aut, obszar kontaktu opony z nawierzchnią został poszerzony. Zmniejszyło to drogę hamowania oraz zwiększyło stabilność jazdy.

Nowym rozwiązaniem zastosowanym w tej oponie jest wskaźnik TOP. Umieszczony na bieżniku symbol płatka śniegu zanika stopniowo wraz z zużywaniem się opony. W momencie, gdy nie jest on już w ogóle widoczny należy zmienić opony na nowe.

Opony Goodyear UltraGrip Performance Suv Gen-1 trafiły do sprzedaży w maju 2016 roku, jednak dotyczy to tylko rozmiarów 235/55R19 105V XL, 235/60R17 102H oraz 235/65R17 108H XL. Pozostałe rozmiary stopniowo będą wprowadzane rynek aż do lipca 2016.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *