Opony Falkena dla Seata Ateca

Pierwszy w historii SUV Seata będzie wyjeżdżać z fabryki na oponach japońskiego producenta Falken.

Falken Azenis FK453CC oraz Ziex ZE914A – te modele będą dostępne wraz z nowym Seatem Ateca prosto z fabryki. W zależności od wersji wyposażenia będą one dostępne w rozmiarze 215/50R18 92W lub 225/55R17 97V.

Jak mówi Christian Stolting, key account manager ds. wyposażenia oryginalnego w firmie Falken, firma jest dumna, że może dostarczać opony do nowego modelu Seata. Oprócz inżynierów pracujących dla Seata oponami tego producenta zachwyceni byli także dziennikarze niemieckiego pisma motoryzacyjnego Auto Bild Allrad. Opony w ich teście opon letnich otrzymały bardzo dobre oceny i wykazywały się najlepszym stosunkiem jakości i osiągów do ceny. Szczególnie dobre wyniki uzyskały w testach hamowania na suchej i mokrej nawierzchni. Zostały też zakwalifikowane jako bardzo ciche opony, dzięki czemu jazda na nich jest bardzo komfortowa.

Jest to pierwsza umowa Seata podpisana z Falkenem. Hiszpański członek grupy VAG dołączył tym samym do Chryslera, Hondy i Volkswagena, producentów, którzy również zaopatrują swoje produkty w opony Falkena.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *