Opony Bridgestone z nagrodą Auto Express

Auto Express uhonorował oponę Bridgestone DriveGuard z technologią run-flat tytułem Produktu Roku 2016. Wyróżnienie otrzymała głównie za zwiększenie dostępu do technologii run-flat dla samochodów, które do tej pory nie miały możliwości jazdy na takich oponach.

Opona Bridgestone DriveGuard jest dostępna od początku 2016 roku. Jej pojawienie się na rynku sprawiło, że technologia run-flat, która do tej pory była zarezerwowana dla pojazdów klasy premium stała dostępna także dla aut niższych klas. Opona posiada wzmocnione ściany boczne oraz wyjątkową technologię chłodzenia żebra opony. Prócz tego jej konstrukcja jest znacznie lżejsza niż w przypadku podobnych produktów u konkurencji. Pozwala to na zamontowanie jej w pojazdach, które nie miały do tej pory przerabianego zawieszenia pod opony z technologią run-flat.

Opona DriveGuard okazała się w teście Auto Express tańsza niż inny produkt tej marki: Turanza T001. Sprawia to, że jest ona dostępna dla większej ilości kierowców, którzy chcą uniknąć konieczności wymiany opony niezwłocznie bo jej przebiciu. Do tej pory kierowcy rezygnowali ze stosowania tej technologii głównie ze względów wysokich kosztów zakupu.

Opona DriveGuard otrzymała niedawno także nagrodę za innowacyjność na targach oponiarskich Reifen 2016 w Essen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *