Dunlop na Le Mans 2016

W opony marki Dunlop będzie zaopatrzonych aż 27 samochodów we wszystkich 4 klasach startujących w tegorocznym wyścigu Le Mans 24h.

Dunlop dostarczy ponad 6000 opon dla zespołów startujących w Le Mans. Oprócz tego zapewni wsparcie 80-osobowego personelu zajmującego się ich montażem oraz wsparciem technologicznym.

Koncern powraca w klasie LMP1. Ostatni raz opony tego producenta używane były w tej klasie w roku 2012. W tym roku na Dunlopach będą jeździć dwa samochody Rebellion Racing oraz jeden z zespołu Bykolles Racing Team CLM. Każdy z nich ma do dyspozycji 28 opon na treningi oraz 64 do użytku w czasie wyścigu oraz jeden komplet opon uzupełniających. Producent poinformował, że specjalnie dla tych dwóch zespołów stworzył zupełnie nowe opony, które będzie mógł też dalej rozwijać w najbliższym czasie.

W klasie LMP2 aż 20 z 23 uczestników zdecydował się na opony marki Dunlop. Będą one dostarczone w mieszankach soft, medium, medium-plus, intermediate oraz w specyfikacji na mokry tor. Siedem kompletów opon przeznaczonych jest na wolne treningi, kwalifikacje oraz rozgrzewkę, a 16 na główny wyścig. Dla każdego auta jest też komplet opon uzupełniających do użytku w dowolnym momencie.

W klasie LMGTE Pro Dunlop wspiera zespół Aston Martin Racing swoimi dwoma, indywidualnie przygotowanymi modelami. 8 zestawów zapewnionych jest na czas przed wyścigiem i 16 w jego trakcie plus komplet opon uzupełniających. Tylko dwa auta za klasy z LMGTE Am będzie korzystać z opon Dunlopa.

Manager Dunlopa ds. testów i wsparcia torowego nie ukrywa swojego zadowolenia z tego roku – „2016 rok jest wielkim rokiem dla Dunlopa. Nigdy wcześniej tyle aut nie wybrało opon Dunlopa do startu w zawodach w tym millenium. Najwięcej do tej pory było ich w roku 2012.”

Tegoroczny wyścig rozpocznie się o godzinie 15 czasu lokalnego w sobotę 18 czerwca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *