Nowe opony zimowe Sava

Sava wprowadza na rynek nową oponę zimową. Oznaczona jest jako Eskimo HP2 i będzie najbardziej zaawansowanym modelem ogumienia zimowego tej firmy.

Sava Eskimo HP2 będzie drugą generacją opon zimowych o wysokich osiągach od tego producenta. Opona posiada dwie cechy, które znacząco wyróżniają je wśród konkurencji. Pierwszą z nich są klocki, które mają kształt haczyka. Wgryzają się ona w śnieg, zapewniając jednocześnie dobre przyspieszenie i trakcję. Drugą właściwością jest wielokątowy kształt bieżnika. Zapewnia on większą powierzchnię styku opony z podłożem i równomierny rozkład ciśnienia wewnątrz opony. Przekłada się to oczywiście na dużo lepszą kontrolę nad pojazdem w stosunku do poprzedniego modelu.

Zewnętrzne bloki bieżnika zostały wzmocnione. Dzięki temu potencjał przenoszenia sił pomiędzy oponą a podłożem jest zwiększony, co zapewnia wzorowe prowadzenie oraz krótką drogę hamowania. Inżynierowie Savy zastosowali takie rozwiązanie w celu zwiększenia ogólnych osiągów opony.

Opona będzie dostępna w 23 rozmiarach. Część z nich jest już dostępna na rynku. Pozostałe znajdą się w sprzedaży najpóźniej 1 sierpnia 2016 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *