Nagroda dla Nexena

Nexen otrzymał kolejną nagrodę za swój nowatorski projekt ekologicznej opony.

Koncepcyjna opona Nexena, The Green Hive, otrzymała jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego – The Red Dot. Zwyciężyła ona w kategorii Design Concept.

Opona Nexena wyróżnia się tym, że w zasadzie jest to kompletne koło: opona + felga. Głównym założeniem projektu jest udostępnienie zmotoryzowanym możliwości uzupełniania zużytego bieżnika samodzielnie poprzez zakup odpowiedniego surowca i uzupełnienie go w oponie. Koło zachowuj się jak forma wewnątrz której umieszcza się surowiec budujący oponę. Pod wpływem ciepła jest on wypychany poprzez otwory w kształcie bieżnika opony.

Pierwsze pokazy nowatorskiego rozwiązania Nexena miały miejsce już w 2014 roku. Już wtedy zwracało ono uwagę oceniających i zdobyło już nagrody Green Dot, IDEA oraz Design Award and Competition. Pomysł ten może skutecznie rozwiązać problem ze składowaniem i utylizacją zużytego ogumienia na świecie. Nie wiadomo jednak czy kiedykolwiek trafi on do codziennego użytku. Przed inżynierami wciąż jeszcze sporo pracy nad dostosowaniem go do obecnych wymogów m.in. europejskiego rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *