Yokohama na Japfest 2016

Na terenie lotniska w Legnicy w ostatni weekend lipca odbędzie się największy zlot miłośników japońskiej motoryzacji w Polsce – Japfest 2016. Nie zabraknie unikatowych samochodów, zawodów, przejażdżek driftingowych, prezentacji nowości oraz licznych konkursów. Yokohama zapowiedziała, że też weźmie udział w tej imprezie. Marka ta zaprezentuje najnowsze ogumienie, również te wykorzystywane na najwyższych szczeblach motosportu.

Jak co roku na Japfest na uczestników czeka cały szereg atrakcji. Głównym punktem jest pokaz 250 wyselekcjonowanych samochodów japońskich, które zostały poddane modyfikacjom wizualnym i mechanicznym. W ciągu 3 dni zlotu na jego terenie odbywać się będą zawody driftingowe Japfest Drift Battle. Będzie możliwość skorzystania z Drift Taxi z mistrzami tego sportu za kierownicą. Nie zabraknie też wyścigów na ¼ mili. W programie znajdują się także spotkania z ekspertami oraz prezentacje najnowszych rozwiązań technologicznych i trendów w zakresie tuningu, części samochodowych czy ogumienia Yokohamy.

Japoński producent opon zapowiedział, że zaprezentuje najnowsze modele z segmentu premium, w tym również flagową linię opon sportowych Advan oraz serię Geolandar dedykowaną pojazdom SUV i 4×4. Na stoisku firmy będzie można zobaczyć premierowe modele bieżników wzorowane na konstrukcjach wykorzystywanych w motorsporcie najwyższego szczebla.

Zlot obędzie się w dniach 29-31 lipca na terenie lotniska w Legnicy. Jest to pierwsza edycja organizowana w tym miejscu. Pas startowy pozwala na jednoczesne przeprowadzenie wyścigów na ¼ mili oraz pokazów driftu. Więcej informacji dotyczących imprezy można znaleźć na stronie www.japfest.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *