Zimowa opona DriveGuard

Na wybranych rynkach zadebiutowała w tym roku innowacyjna opona Bridgestone DriveGuard. Wykorzystuje ona technologię pozwalającą na jazdę bez powietrza. Można ją stosować w pojazdach posiadających system monitorowania ciśnienia TPMS. Wkrótce nastąpi premiera tej opony w odmianie zimowej.

Zapewnienie bezpiecznej i komfortowej jazdy, nawet po utracie powietrza, było niezwykle ważne dla japońskiego koncernu Bridgestone. Technologia wykorzystana w modelu DriveGuard umożliwia jazdę bez powietrza na odcinku 80 przy prędkości do 80 km/h. Do takiego wykorzystania tej opony niezbędny jest system TPMS. Opona charakteryzuje się także niskimi oporami toczenia, pozwalającymi na uzyskanie mniejszego zużycia paliwa.

Innowacyjność modelu została dostrzeżona podczas targów oponiarskich Reifen Essen. Bridgestone otrzymał wówczas nagrodę w plebiscycie Innovation Awards w kategorii „Technologia i Produkty”. Sukces ten stał się motorem napędowym dla firmy, co zaowocowało poszerzeniem możliwości opon DriveGuard. Przygotowano wersję, która pozwoli na korzystanie z nowej technologii także zimą. Opona w wersji zimowej, tak jak jej letni odpowiednik, ma oferować bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wydajność. Bieżnik nowej opony wzorowany jest na modelu Blizzak LM001. Zastosowane technologie pozwoliły na uzyskanie dobrej przyczepności na mokrej nawierzchni, dzięki czemu otrzymał kategorię B w ramach europejskiego systemu etykietowania opon.

Podczas testów przeprowadzanych przez koncern na poligonie doświadczalnym w Vidsel ( Szwecja ) potwierdziły się odpowiednie właściwości w trakcje jazdy na śniegu oraz lodzie. Gdy dojdzie do przebicia ogumienie pozwoli kierowcy bezpiecznie dotrzeć do najbliższego miejsca, gdzie będzie mógł on usunąć usterkę. Zapewnia to mobilność także w trakcie miesięcy zimowych.

Letni model opon DriveGuard wprowadzony został na rynek w bieżącym roku. Na odmianę zimową przyjdzie nam poczekać do marca 2017. Zostanie ona zaprezentowana podczas targów Motor Show w Genewie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *